Bowling Green · Spojené štáty

5K preteky v blízkosti Bowling Green

10 pretekov v roku 2026 ďalšie o 15 dní
Beh
Kalendár pretekov

Nadchádzajúce 5K preteky v blízkosti Bowling Green

JÚL 2
17JÚL
Beh · road · 5K
Fitt Fiddle 5K Run/Walk
Leitchfield · 56 km odtiaľto
25JÚL
Beh · road · 5K
Heatwave Half Marathon - Nashville
Hendersonville · 75 km odtiaľto
AUG 3
1AUG
Beh · road · 5K
Watermelon Festival 5K
Tompkinsville · 74 km odtiaľto
15AUG
Beh · road · 5K
Historic White Mills 5K
White Mills · 72 km odtiaľto
29AUG
Beh · road · 5K
Medal Madness 5K, 10K, & 13.1M at Bowling Green August
Bowling Green
+5 ďalších 5K pretekovZobraziť menej
SEP 5
7SEP
Beh · road · 5K
Run For Sight 5K Presented by GGC Eyes and Clinic Optical
Bowling Green · 3 km odtiaľto
12SEP
Beh · road · 5K
Hendersonville Triple Classic-15K/10K/5K
Hendersonville · 78 km odtiaľto
12SEP
Beh · road · 5K
Nashville Fall Forward Classic 5K, 10K, 15K
Gallatin · 67 km odtiaľto
12SEP
Beh · road · 5K
Whether you walk it or run it, just keep going!
Springfield · 67 km odtiaľto
19SEP
Beh · road · 5K
Med Center Health 10K Classic
Bowling Green
Bowling Green · 80 km
10 pretekov na mape Zobraziť na mape →

Opakujúce sa 5K preteky v blízkosti Bowling Green

Preteky, ktoré sa opakujú — týždenne, mesačne alebo ročne

Cancer Care 5k Fun Run/ Walk
SO OKT 3
Cancer Care 5k Fun Run/Walk je komunitná akcia na podporu v Elkton, Kentucky, so štartom na 806 Main St. Máš na výber z troch možností, všetky štartujú o 9:00 AM CDT: buď si dáš 5k beh, alebo 5k chôdzu, prípadne 1-míľovú chôdzu. Akcia sa koná začiatkom októbra a štartovné je $35 za každú možnosť. Táto akcia je viac o komunitnej podpore pre ľudí, ktorých zasiahla rakovina, než o nejakom pretekaní. Môžeš si pripomenúť, že si chorobu prekonal/a, alebo si uctiť a spomenúť na blízkych. Všetky vyzbierané peniaze pôjdu na služby starostlivosti o onkologických pacientov, ktoré zabezpečujú Sunshine Respite House a Monie's Club Day Center.
Haunted Horsepower 5K Run/Walk
SO OKT 10
Haunted Horsepower 5K Run/Walk ťa zavedie rovno na pretekársku dráhu v NCM Motorsports Park v Bowling Green, Kentucky. Táto októbrová 5K štartuje o 8:00 ráno CDT na rovnej, rýchlej trati bez premávky, priamo v areáli pre motoršport. Je to vôbec prvý ročník Haunted Horsepower pretekov a hlavným lákadlom je práve to prostredie dráhy. Namiesto bežných mestských ulíc alebo parkových chodníkov sa tu beží na asfalte určenom pre motoršport. Na pretekoch máš čipovú časomieru, online výsledky, tričko, celkové ocenenia pre najlepších mužov a ženy, a vekové kategórie od 12 rokov a menej až po 70 a viac. Pred 5K-čkom je ešte detský beh (Kids Dash) zadarmo pre deti do 10 rokov a štartové balíčky si vyzdvihneš v deň pretekov.
Run The Ridge Trail Race
SO OKT 10
The Run The Ridge Trail Race begins and ends at the Bill Monroe Homeplace in Beaver Dam, Kentucky. Participants can choose from 5K, 10K, and 25K distances, all commencing in the morning. This trail race crosses the Kentucky hills, incorporating dirt roads and ridge overlooks connected to Bill Monroe, the Father of Bluegrass Music, and his Uncle Pen. The terrain is challenging, featuring ascents to the ridge followed by descents, with steep inclines and declines present in all race distances. The course is not the sole focus of the day. Bluegrass music is integral to the event, with live performances along the route. The race coincides with Bill Monroe Foundation events, including Pickin' on the Porch and Camping and Jamming. A band performs live on the Homeplace porch on Saturday evening, and bluegrass musicians and campers frequently convene for jam sessions around campfires throughout the weekend. Runners have access to complimentary primitive camping or can opt for paid electric camping spots. All participants who finish will receive a medal, and awards will be presented to the top three male and female finishers in each distance.
Running For A Cure: Georgia Mae's Peachy 5K
SO OKT 17
Running For A Cure: Georgia Mae's Peachy 5K is a family-friendly 5K at the Leitchfield Sports Complex in Leitchfield, Kentucky. This community run-or-walk event has a $25 registration fee, and early entries include a race shirt. Packet pickup is on race morning, simplifying setup for local families and visiting participants. The event raises money for Acute Myeloid Leukemia research at Cincinnati Children’s Hospital, with proceeds donated to the hospital. Many participants walk or run to honor children affected by pediatric cancer, including those in treatment and those who have died. Awards are given to the top three overall male and female finishers, plus age-group winners from youth through adult divisions.
Howl‑O‑Ween Hustle 5K
SO OKT 31
The Howl-O-Ween Hustle 5K, a dog-friendly Halloween run, takes place at Las Colonias in Grand Junction. It features a 5K race and a 1 Mile Fun Run. Both events begin and end at WestCo Brewing. Check-in occurs before the early-afternoon races, followed by an after-party at the brewery. Participants are welcome to bring their dogs and enter a costume contest. The race includes chip timing. Registration provides a t-shirt and a doggie bandana. Adults 21 and older receive a beer ticket. Participants also get 50% off adoption fees at Roice-Hurst Humane Society. The race supports Roice-Hurst, and one past edition raised $3,000 for the shelter. The Grand Junction Sports Commission organizes the event, presented by St. Mary's Regional Hospital.
Turkey Trails-Nashville
SO NOV 21
Turkey Trails - Memphis is a Thanksgiving-themed running event held annually, offering a 5K, 10K, half marathon, 1-mile run, and a Kid's Dash for those 10 and under. The 5K, 10K, and half marathon are timed races featuring chip timing, live results, and awards. The 1-mile run and Kid's Dash are untimed, providing a more casual experience. The event encourages family participation, with reduced pricing for youth in the 5K and 10K. Children not opting for the shirt and medal package can participate in the Kid's Dash for free. Participants receive a custom bib, a designer shirt, and a finisher medal. The finish area includes complimentary photos and refreshments. A virtual option is also available for those who prefer to run independently while still receiving the event's merchandise.
The 40th Annual Great Turkey 5K Run & Gobbler Walk
ŠT NOV 26
The Great Turkey 5K Run & Gobbler Walk takes place Thanksgiving morning in Bowling Green, Kentucky. A 3K walk begins first, followed by the 5K run at 8:00 a.m. The Bowling Green Running Club organizes this family event, which includes Thanksgiving-themed door prizes and awards. The 5K course starts at 1220 Fairview Avenue, with distinct start and finish points. This race serves as the sole fundraiser for the Bowling Green Running Club's High School Athletics Program, supporting track and cross-country teams with uniforms and equipment. High schools in Allen, Barren, Butler, Edmonson, Logan, Metcalfe, Ohio, Simpson, and Warren counties are eligible to apply for aid, with club officials reviewing applications and distributing funds generated by the race.
Zobraziť všetky opakujúce sa preteky v blízkosti Bowling Green

Hľadáte niečo iné v blízkosti Bowling Green?

Iné preteky v najbližších 90 dňoch

Všetky športy a vzdialenosti →
O 5K pretekoch v Bowling Green

Tréningové poznámky z Bowling Green

Bowling Green hostí 17 5K pretekov v roku 2026 do 80 km od centra mesta — nadchádzajúce dátumy, opakujúce sa série a ďalšie preteky v okolí, všetko na jednom mieste.

Trať má 03 km a nastúpaš na nej 107 m. Preston Miller Park je miesto, kde sa ti rozbehnú nohy na pretekoch Bowling Green Sprint Triathlon, konkrétne na bežeckej časti, ktorá vedie po spevnených cestách a štrkových chodníkoch, od 1945 Scottsville Rd. Okrem toho máš v kalendári aj 2 & half marathon a bg6000, Run For Sight 5K Presented by GGC Eyes and Clinic Optical a MuuvWell Hot Rod 24 Hour Ultra, takže máš stále čo behať.

Keď chceš ísť v Z2, miestni jazdia po cestách v štvrtiach, a cyklistická časť Bowling Green Sprint Triathlon ti túto prácu hodí priamo do mesta. Southwest Kentucky Mountain Bike Association sa stará o miestne traily. Trasa má 6 metrov, s 3 metrami stúpania a 3 metrami klesania. Stúpania sú tu krátke, takže intervaly sú dôležitejšie ako naháňanie sa za vysokými číslami, ako na horách. Bowling Green Sprint Triathlon & Kids Triathlon je taký cyklistický základ, zatiaľ čo crit legs, cyclocross habits a gran fondo pacing sa všetky hodia do rovnakého praktického rytmu.

Júl je vraj najlepší mesiac a miestni ho berú ako letný tréning, s rešpektom. Priemerná minimálna teplota je v júli 4°C, a bežne máš 41 dní, kedy sa teplota vyšplhá nad +30°C, takže bežci aj cyklisti vyrážajú skoro ráno, držia sa Z2 a intervaly si nechávajú na chladnejšie chvíle. Priemerná zimná minimálna teplota klesá na 7°C a v zime máš 11 dní, kedy sa teplota ani nedostane nad bod mrazu. 2 cm, takže bicyklovanie je selektívnejšie, podklad na trailoch sa mení a v oboch športoch sa viac spoliehaš na krátke okruhy, stabilné kilometre a suchý asfalt, keď sa objaví.