Fotó: H.Helmlechner · CC BY-SA 4.0
Palma de Mallorca · Spanyolország

Kerékpáros és futó események Palma de Mallorca területén, 2026

126események ebben az évben

126 verseny 80 km-en belül Palma de Mallorca környékén

Road, trail, gravel, MTB — bármi legyen is, nálunk megtalálod. Találj valamit, amiről érdemes mesélni a barátaidnak.

Több mint 85 000 eseménnyel 2026-ban, a világ legnagyobb állóképességi esemény adatbázisával rendelkezünk — a leggyorsabb módja annak, hogy versenyt találj a közeledben.

96Futás
6Kerékpározás
24Egyéb
Legjobb események

Néhány verseny, amit érdemes ismerni Palma de Mallorca területén

Mindannyiunknak szüksége van egy célra — miért ne gondolkodnál nagyban? Válassz egyet, és kezdj el edzeni rá. Már idén megtörtént? Keress gyakorló versenyeket, hogy felkészülj a jövő évi kiadásra.
Run·Road
Palma de Mallorca

Milla Verde Ultima Hora

An urban mile race for the whole family, benefiting Fundació Aspace Illes.

Road
Tri·Olympic
Palma de Mallorca

Triatlón Port de Palma

Triatlón Port de Palma szeptember közepén lesz a mallorcai parton, a Balear-szigeteken. Van XS-tól az olimpikusi távig, így kezdőknek, váltócsapatoknak és a klasszikus távot szeretőknek is megvan a maga. Az olimpikusi táv 1,5 km úszás, 40 km kerékpározás és 10 km futás, ahol a kerékpárpálya négy 10 km-es kört, a futópálya pedig két 5 km-es kört tartalmaz. A sprint 750 m úszás, 20 km kerékpározás és 5 km futás, a supersprint pedig 350 m, 10 km és 2,5 km. A verseny a város és a part között játszódik, szép kilátással a szigetre, a strandra és a természetes környezetre.

Olympic
Tri·Sprint
Palma de Mallorca

XII Stellantis&You Port de Palma Triatlon Mallorca

A Stellantis & You Port de Palma triatlon Mallorca-ban, a Port de Palma kikötőn kerül megrendezésre. Ez a verseny egy sorozat része, és ez már a tizenkettedik kiadása. Nincsenek sok részlet, de a formátum egyszerű: triatlon egy mallorcai kikötőben, és online lehet jelentkezni. A jelentkezés spanyolul, katalánul és angolul is elérhető, így a helyiek és a turista versenyzők is könnyen részt vehetnek.

Sprint
Kerékpározásról és futásról Palma de Mallorca területén

Palmai edzésjegyzetek

Futás: A helyiek a Passeig Marítim-et használják könnyed Z2-re, napfelkeltés átmozgatásra, meg intervallokra, ha a szél is úgy akarja. A Palmai-öböl 20 kilométer tengerparti futást ad, és a Club Nàutic Cala Gamba-tól a Club Nàutic S’Arenal-ig tartó szakasz Es Carnatge-en, Can Pastilla-n és a Palma Aquarium-on keresztül fut. A Cityscape Sprint egy 3 kilométeres kör Plaza Juan Carlos I-en és a Paseo Mallorca-n át. A Harbour to Hilltop útvonal 6 kilométert mászik fel a Bellver Castle-hoz. A Mio Run / Walk Club szombatonként 09:30-kor találkozik a Mio Clubs-nál. A Road Runners Mallorca szerdánként 19:00-kor a Decathlonnál, a Plaça de l’Olivar-on gyűlik össze. A Hollyday Run Club vasárnap 9 AM-kor és kedden 7:30 AM-kor fut. A TUI PALMA MARATHON MALLORCA, a Mitja Marató Ciutat de Palma & 10 km, és a Zafiro Marathon a fő versenyek.

Kerékpározás: A helyiek a tengerparti úton tekernek Porto Pi-től El Arenal-ig egy kis gurulásra, kávézós lábakra, meg base miles-ra Portixol-on, El Molinar-on, Ciudad de Jardín-en, Playa de Palma-n és Arenal-on keresztül. A South Coast Route Palmából indul, és ad neked kb. 70 kilométer gravel hangulatot anélkül, hogy elveszítenéd a szigetérzést. A Serra de Tramuntana északra és nyugatra van, szóval az igazi mászások ott vannak. Az ottani emelkedők 5 kilométeresek, átlagban 5%-osak. Van 6%-os átlagú is, 18%-os csúcsokkal. Néhány emelkedő 7 kilométer hosszú, 818 méter szintkülönbséggel. A Reverb Mallorca, a HC Bikes és az Isadore Apparel közösen szerveznek közösségi tekeréseket. A Friday Social Ride a Tan Line Store-tól indul, kb. 60 kilométerre, 600 méter szinttel meg egy kicsivel többel. A Mallorca 312, a Jeroboam España és a Vuelta a Mallorca a kiemelt napok.

Szezon: Márciustól június elejéig a futók és bringások kapják a legtisztább edzésblokkot, szeptembertől november közepéig pedig a másodikat. Nyáron Palma egy korán kelő város lesz, mert augusztusban az átlagos maximum 31°C, a minimum pedig 22°C. A tenger enyhíti a szélsőségeket, és a strandidő általában április végétől november elejéig tart. A helyiek reggeli előtt vagy közvetlenül naplemente előtt futnak, aztán a nap közepét úszásra és árnyékra tartogatják. A bringások még így is megcsinálják a base miles-t, de a mászások jobban esnek, ha még fiatal a nap. Januárban is 15°C az átlagos maximum és 7°C az átlagos minimum Palmában, szóval télen inkább a stabilabb Z2, hosszabb tekerések mennek, és kevesebb a dráma a maratoni tervekkel.

Közelgő

Hamarosan Palma de Mallorca területén

Minden verseny 80 km-en belül, dátum szerint rendezve. Kattints bármelyik eseményre az útvonalért, a regisztrációs linkért és a korábbi eredményekért.
Népszerű máshol · következő 30 nap

Amire futók és kerékpárosok neveznek

Ha utazol — vagy csak kíváncsi vagy — itt van, hol zajlik az élet a TrainerDay két legaktívabb piacán.